Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çınaraltı’na
İSKELE VE YOL DÜZENLEMESİ

<center> Çınaraltı’na </center><center><font color=’blue’> İSKELE VE YOL DÜZENLEMESİ </font></center>
19.02.2020 / 14:24


Çınaraltı’na iskele ve yol düzenlemesi yapılacak

Kastamonu İl Genel Meclisi’nin (İGM) Şubat Ayı 3’ncü Birleşimi Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında yapıldı.

Meclisin gündeminde, Abana ve İnebolu ilçeleri arasındaki, turizm açısından önemli bir yeri olan Beldeğirmeni-Çınaraltı’na iskele yapılması giriş-çıkış yollarının yeniden düzenlenmesini öneren, Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu‘nun raporu görüşüldü.

Söz konusu rapor şöyle:

Devlet Liman ve Hava Meydanları işletmesi tarafından 2000 yıllarında 200 metre iskele yapım işi ihale edilmiş alan müteahhit 100 metresini yapmış ancak iflas etmesi nedeniyle işi yarıda bırakmış, yapılan 100 metrelik iskele de denizin dalgaları ile tahrip etmesi neticesiyle iskele 50-60 metreye düşmüştür. Denizin azgın zamanlarında tarihi eser olan cami ve çınar ağacı zarar görmektedir. Turizm açısından gerek tarihi eser olan çınar ağacının ve caminin korunabilmesi can ve mal güvenliği açısından yapımı yarıda bırakılan iskelenin tamamlanması ve ayrıca Çınaraltı’nın girişi karayolundan basit bir tahliye yolu ile ayrılmakta olup, kazaya sebebiyet olabilecek bir durumdadır. Aynı istikamette bulunan şahsa ait yerin istimlak edilerek Çınaraltı‘nın giriş ve çıkışının düzenlenmesi de komisyonumuzca uygun görülmektedir.”

Söz konusu rapor meclisin oylamasına sunularak oybirliğiyle onaylandı ve Ulaştırma ve Haberleşme Komisyonu‘na yollandı (bariş ilyasoğlu).

(Bu haber “inebolupostasi.com“dan derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 675 defa okundu


YAZARLAR