Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sokak köpeği Pamuk
SİNOP'TAN ALMANYA'YA UÇTU!

<center> Sokak köpeği Pamuk </center><center><font color=’blue’> SİNOP'TAN ALMANYA'YA UÇTU! </font></center>
18.02.2020 / 01:22


Sinop'ta, yaralı durumda bulunan sokak köpeği "Pamuk"un yaşamı, götürüldüğü bakım evinde gönüllü görev yapan Heidi Peltola ile değişti.

Almanya'da yaşayan Veteriner Fakültesi Öğrencisi Heidi Peltola, sosyal medyada, Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği‘nce yürütülen "Gönüllü Hizmetli" projesini gördü.

Dernekle iletişime geçen Peltola, öğrenci olduğu için "gönüllü veteriner" olarak projede yer alamayacağını öğrenince, ERASMUS Staj Programı ile 6 ay önce Sinop'a gelerek bakımevinde "stajyer" olarak ile görev aldı.

Sinop Belediyesi Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Yaşam Bakımevi'nde haftanın beş günü köpeklerle yakından ilgilenen Peltola, baktığı bir sokak köpeğinden çok etkilendi.

Pamuk“ adını verdiği yaralı sokak köpeğini iyileştirerek eski sağlığına kavuşturan Peltola, kentte kaldığı evde Pamuk ile yaşamaya başladı.

Stajın ardından Almanya'nın Frankfurt kentine dönen Heidi Peltola, çok sevdiği Pamuk'u Almanya'ya götürebilmek için yeniden Sinop'a geldi. Gerekli işlemleri yerine getiren Peltola, mutlu sona ulaşarak Pamuk ile Almanya'ya dönerken şöyle dedi:

"Şimdi prosedürler tamamlandı. Artık Pamuk'u Almanya'da yeni ve güzel bir hayat bekliyor. Umarım her şey yolunda gider. O zaman çok daha mutlu olurum. Pamuk sonuçta ülke değiştiriyor. Biraz gergin gibi görünüyor ama sonunda iyi olacak. Burada güzel zamanlar geçirdim. Türkler çok iyi insanlar." 

(Bu haber “vitrinhaber.com“dan derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 165 defa okundu


YAZARLAR