Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kastamonu Havalimanı:
YOLCU SAYISI 91 BİN’DEN 54 BİN’E DÜŞTÜ

<center> Kastamonu Havalimanı: </center><center><font color=’blue’> YOLCU SAYISI 91 BİN’DEN 54 BİN’E DÜŞTÜ </font></center>
05.12.2019 / 14:16


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde söz alarak Kastamonu’nun sorunlarını dile getirdi.

Kastamonu Havalimanı’nda yaşanan “uçuş iptalleri”ne değinen Baltacı, “Büyük bölümü İl Özel İdaresi kaynaklarıyla yapılan Kastamonu Havalimanı’na bakacak olursak, seferler sık sık iptal ediliyor. 2018 yılında giden-gelen yolcu sayısı 91 bin 384 iken, 2019 yılının ilk on ayında bu sayı 54 bin 186’ya kadar düştü. Burada esas sorun ‘aletli Iiniş sistemi’ yani ILS cihazının kurulmamış olmasından kaynaklı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak bu sistemin kurulduğunu söylüyor ama hâlâ seferler iptal ediliyor. Bu sistem kuruldu mu? Maliyeti nedir?” dedi.

Milletvekili Baltacı: “Seçim bölgem Kastamonu’da devam eden projelerle ilgili birkaç sorum olacak. Mesela Kastamonu-İnebolu yolu projesinde ödenek olmadığı için dal kıpırdamıyor. 1 milyar 389 milyon TL’ye ihale edilmişti. Proje bedeli bugün yaklaşık 3 milyar TL’ye yükseldi. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 15’de kaldı. 2016’da başlamıştı ve 2022’de bitecekti. Sizin notlarınıza baktığımızda süreç 2023’e uzatılmış durumda. Bu konuda şu soruyu yöneltmek istiyorum: Sunumunuzda belirttiğiniz üzere İnebolu yolu projesi 15 Ağustos 2023 tarihinde bitecek mi?” 

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 187 defa okundu