Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
<center> Salim YILMAZ: </center><center><font color=’blue’> ABONOU TEİKHOS, ABANA DEĞİL, İNEBOLU’DUR </font></center>
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sinop’ta Sokak Köpekleri Filiz Anne’nin
Yolunu GÖZLÜYOR

<center> Sinop’ta Sokak Köpekleri Filiz Anne’nin </center><center><font color=’blue’> Yolunu GÖZLÜYOR </font></center>
18.11.2019 / 14:11


Sinop'ta yaşayan 60 yaşındaki Filiz Karabay, hayvanlarına karşı gösterdiği sevgi nedeniyle kentte "Sokak Köpeklerinin Filiz Annesi" olarak anılıyor.

Çocuk yaşlarda hayvan sevgisiyle tanışan Karabay, 20 yıldır evinde beslediği köpeğinin yanısıra, sokakta yaşayanların da yardımına koşmaya çalışıyor.

Emekli olduktan sonra kendini tümüyle sokak hayvanlarına adayan Karabay, her gün sabah erkenden kalkıp hazırladığı yiyecekleri köpeklere götürüyor:

"Her gün köpeklerin karınlarını doyuruyorum ama sadece parkta değil. Nerede bir sokak hayvanı görsem doyurmaya çalışıyorum. 21 yaşında bir köpeğimiz var. Yaşı dolayısıyla hastalandı. Veterinere getiriyor, ilaçlarını veriyor, iğnelerini yaptırıyoruz. Hayırsever başka vatandaşlar maddi destek sağlıyor, kurumlar, iş yerleri ilaçları alıyor. Öyle olmasa ben tek başıma hepsine yetişemem. Her hasta olan hayvanımıza destek sağlamaya çalışıyoruz."

 Karabay sürdürüyor:

"Onların sevgisi anlatılmaz, yaşanır. Geleceğim saati biliyor ve beni bekliyorlar. Gördüklerindeki sevinci anlatamam. Sarılıp, öpüyorlar. Acil bir durum anında doyuramadığım zamanlarda ise aklım hep köpeklerimde kalıyor." 

(Bu haber ”vitrinhaber.com”dan derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 101 defa okundu