Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bozkurt Öğretmenlerinden Üniversite Öğrencilerine
‘EL ÖRGÜLERİ’YLE DESTEK

<center>Bozkurt Öğretmenlerinden Üniversite Öğrencilerine </center><center><font color=’blue’> ‘EL ÖRGÜLERİ’YLE DESTEK </font></center>
17.10.2019 / 14:32


Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde görev yapan 12 kadın öğretmen, üniversiteyi kazanan gereksinimi olan öğrencelerine nasıl destek olacaklarını düşünürken, Elif Keskin'in “kermes düzenleme” önerisi üzerine kolları sıvadı.

Kadın öğretmenler, gelirini üniversiteyi kazanan 20 öğrenciye paylaştırmak üzere, ördükleri ürünleri okulun konferans salonunda düzenledikleri kermeste satışa sundu.

Şişlerle örgü bebek, toka, kapı ve masa süsü, bez bebek, bileklik ve örgü çiçek hazırlayan öğretmenlerin satışından yaklaşık 5.000 TL gelir sağlandı.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Elif Keskin:

"Öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca akademik olarak destek oluyoruz. Üniversiteye başladıktan sonra da maddi imkânı olmayan öğrencilerimize destek olmak için bu projeyi düşündüm. Fikrimi bayan öğretmen arkadaşlarımla paylaştım. Onlar da destek vereceklerini söyleyince projeyi hayata geçirdik."

Hafta sonları bir araya gelerek el emeği ürünler yaptıklarını anlatan Keskin, "Bu ürünleri okulda düzenlediğimiz kermeste satışa sunduk. Kermesten elde ettiğimiz gelirle üniversiteyi kazanan öğrencilerimize burs sağlayacağız" dedi.

Okul Müdürü Hikmet Kırık:

"Öğretmenlerimiz tamamen gönüllülük esasına dayalı “Üreten Ellerimiz Projesi”ni hayata geçirdi. Boş zamanlarında biraraya gelerek el emeği göz nuru eserler ortaya çıkardılar. Birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünler ortaya çıktı. Bu kermeste elde edilen gelir çok hayırlı bir iş için kullanılacak."

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 613 defa okundu

YAZARLAR