Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Valla Kanyonu Kili’nden
‘HOLLYWOOD’A KASTAMONU DETOKSU’

<center> Valla Kanyonu Kili’nden </center><center><font color=’blue’>‘HOLLYWOOD’A KASTAMONU DETOKSU’ </font></center>
16.10.2019 / 11:22


Kastamonulu bir genç girişimci Eda Sürücü (28), Valla Kanyonu’nun kilinden ürettiği “detoks” ürünlerini “Pelcare” adıyla ABD’nin de içinde olduğu birçok ülkelye satmaya başladı.

Hürriyet Gazetesi, Sürücü’nün bu başarısını “Hollywood’a Kastamonu Detoksu” başlığıyla ekonomi sayfasının “manşet”ine taşıdı.

Kastamonu’da ürettiği detoks maske setleri ve besleyici kremleri, Hollywood’un merkezi Los Angeles’teki mağazalarda satılan Eda Sürücü, “Amerika’ya ihracat çok önemli. Buradaki pazar payımızı arttırmamız gerekiyor” dedi.

Türkiye son yıllarda yapılan yatırımlarla “kozmetik sektörü”nde önemli bir üretim merkezi oldu. Birçok kuruluş Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde dünya devlerine üretim yaparken, genç girişimciler de bu alanda marka yaratma peşinde. Pelcare markası da bunların başında geliyor. 

Eda Sürücü, Kastamonu’daki Valla Kanyonu’ndan çıkan akarsu kilini kozmetik amaçlı kullanarak yola çıktı. Bugün detoks kili maskelerinden besleyici kremlere, vücut yağlarından özel yüz temizleyici sabunlara dek birçok alanda üretim yaptıklarını söyleyen Eda Sürücü, “Amerika’da Los Angeles’ta bulunan bazı mağazalarda ürünlerimiz satılıyor. Önümüzdeki dönemde Ortadoğu ülkelerinde de satılmaya başlanacak” dedi. Eda Sürücü“Pelcare”nın kuruluşunu ve büyüme öyküsünü anlattı:

“Babam Kastamonulu ve Valla Kanyonu’ndaki kilin değerini çok iyi biliyor. Buradan çıkan kili değerlendirmek için bana cesaret verdi. Markanın temellerini 2015 yılında attık. Önce marka üzerine çalışmalar yaptık. Sonra buradaki kili çıkarıp işleyebileceğimiz küçük bir üretim tesisi kurduk. Kili Kastamonu’daki üretim merkezimizde öğütüp sterilize ediyoruz. Oradaki tesis, kaynağa yakın olması için çok önemli. Onun dışında asıl tempo da İstanbul’daki ofisimizde. İstanbul’daki ofisimizde Ar-Ge çalışmaları ve pazarlama faaliyetlerini yürütüyoruz. Pelcare çok kısa zamanda hızlı bir ivme yakaladı. Ürünlerimizi ilk önce internet üzerinden satmaya başladık. Daha sonra Beymen Mağazaları’na girdik.”

Ar-Ge çalışmaları çok önemli detoks maske setimizin yanına yeni ürünler eklemeye başladık. Vücut yağları, besleyici kremler, özel yüz temizleyici sabunlar… Diğer ürünler de hammaddelerinin en iyi olduğu kaynaklardan elde ediliyor. Bu sayede tamamlayıcı cilt bakımı ailemiz kısa zamanda büyüdü.”

“…Çalışmalarımıza tıbbi bitkiler üzerinde uzman, Kastamonu Üniversitesi öğretim üyeleri de ekibi dahil oluyor. Önümüzdeki döneme ilişkin ihracata yönelik bazı çalışmalar da planlıyoruz. Amerika’ya ihracat çok önemli. Buradaki pazar payımızı arttırmamız gerekiyor. Yeni mağazalarla görüşmeler yapıyoruz. Ancak Ortadoğu pazarı da çok önemli. Kişisel bakım alanında öne çıkan bir pazar. Önümüzdeki günlerde bu bölgede de ürünlerimiz birçok mağazada satışa sunulacak.”

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 231 defa okundu

YAZARLAR