Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP Milletvekili Hasan Baltacı: Kastamonu- İnebolu Yolu
TAMAMLANACAK MI?

<center> CHP Milletvekili Hasan Baltacı: Kastamonu- İnebolu Yolu </center><center><font color=’blue’> TAMAMLANACAK MI? </font></center>
09.10.2019 / 02:13


CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, çalışmaların durma noktasına geldiği İnebolu Yolu üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na  soru önergesi verdi.

Baltacı, soru önergesinde, İnebolu Yolu’na ayrılan parasal kaynağın yetersiz oluşunu vurgulayarak, zamanında tamamlanması için ek ödenek gönderilip gönderilmeyeceğini; yeterli ödenek gönderilmediği için tamamlanması zaman alacak olan bu yolun yapılmaması söz konusu olup olmayacağını sordu.

Baltacı,  18 Temmuz 2017’de artırımı (ihale) yapılan Kastamonu-İnebolu Yolu’nun yüzde kaçının yapıldığını, artırım koşulları gereği 18 Aralık 2022’de tamamlanması gereken yolun, öngörülen tarihte tamamlanabilmesi için gerek 2018, gerekse 2019 yıllarında ayrılan ödeneklerin yetersiz olmasının nedenini; ek ödenek verilip verilmeyeceğini; yeterli ödenek verilmediği için tamamlanması zaman alacak olan yolun yapılmamasının söz konusu olup olmayacağını ve Kastamonu-İnebolu Yolu’nu yapan Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Kastamonu’da ve Türkiye genelinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan aldığı toplam artırım (ihale) sayısı ile bu artırımların değerlerinin kaç Türk Lirası olduğunu sordu.

Hasan Baltacı ayrıca, Tarım ve Orman Bakanı’ndan, Taşköprü’ye dek olan 73 bin 690 dekarlık bölgenin sulama ve içme suyu gereksiniminin karşılaması için DSİ Genel Müdürlüğü’nce Kastamonu’da yapımına başlanan Kırık Barajı üzerine bir soru önergesi verdi.

Baltacı,  Bakan’dan Kırık Barajı’nın amaçlanan sürede bitirilip bitirilemeyeceğini, baraj yapımındaki iş yavaşlamasının ödenek yetersizliği ile ilgili olup olmadığını, çalışmaların hızlanması ve barajın amaçlanan sürede tamamlanabilmesi için ek ödenek verilip verilmeyeceğini sordu.

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 195 defa okundu