Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İnebolu Balıkçıları İşbaşında:
EN ÇOK İLGİ HAMSİ VE İSTAVRİTE

<center> İnebolu Balıkçıları İşbaşında: </center><center><font color=’blue’> EN ÇOK İLGİ HAMSİ VE İSTAVRİTE </font></center>
08.09.2019 / 10:57


Denizlerde 1 Eylül’de av yasağının kalkmasıyla denize açılan balıkçıların yakaladığı balıklar tezgahlarda yerini alıyor. 

İnebolu’da balık tezgahlarında canlılık yaşanırken, en çok hamsi ve istavrit ilgi görüyor.

Balıkçı Salih Çelikkanat:

‘’Hayırlısı ile balık sezonu açıldı. Sezonun açılmasıyla birlikte balıklarda bolluk mevcut ama bu sene palamutta pek haraketlilik yaşanmayacağını düşünüyorum. ‘Vatandaşlarımız bu sene hamsi özlemini giderir, palamutta hasret kalır’ diye düşüyorum. Şu anda hamsi, barbunya, istavrit, mezgit, levrek gibi balık çeşitlerimiz ile tezgahlarımız şenlendi.”

Cemal Balıkçılık Çalışanları:

“1 Eylül, balık tezgahlarını vira bismillah diye açtık. Bu sene hamsinin bol ve bereketli olduğunu söylüyorlar. Bu sene çok hamsi ve istavrit var. Vatandaşlarımız bu sene bol bol İnebolu’da balık yiyecek. Balıklarımızın fiyatları, mezgit 15, İstavrit 10, Hamsi 15, Barbunya 20 ile 30 liradan satılıyor. Tezgahlarımızdaki balıklarımız taze ve temiz. Şu anda en çok hamsi ve  istavrite yoğunluk var. İnebolu halkı hamsiyi özlemiş diyebilirim” (Barış İlyasoğlu).

(Bu haben “inebolupostasi.com”dan derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 159 defa okundu


YAZARLAR