Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Zonguldak:
6 EV GÖÇÜKLE ÇÖKTÜ

<center> Zonguldak:  </center><center><font color=’blue’>6 EV GÖÇÜKLE ÇÖKTÜ </font></center>
23.08.2019 / 09:44


Zonguldak'ın Kozlu İlçesi’nde yoğun sağanağın ardından oluşan göçük, 6 evi kullanılmaz duruma  getirdi, 20 kişi evsiz kaldı.

İlçede dün (22 Ağustos) etkili olan yağmurun ardından İhsaniye Mahallesi'nde yollarda çökmeler oluştu.

Dereden geçen su borusu yerinden çıkınca DSİ ekipleri çalışma başlattı.

Derenin karşısında bulunan bir seranın ve çay ocağının altındaki toprağın kaydığı görüldü. Mahallede oturan Enver Taşkıran:

"Dün burayı, bakımsız dere yatakları nedeniyle komple sel aldı. Benim işyerim neredeyse gidecekti. Gece hep bekledik. Tekrar bir sel gelse buraları komple götürür. Evlerin atını sel oydu. Caminin altında toprak kayması yaşandı. Hiç çalışma yok. Çok kötü yağmur geldi." 

GÖÇÜK 20 KİŞİYİ EVSİZ BIRAKTI

Taşbaca Mahallesi'nde de dün akşam saatlerinde büyük gürültüyle heyelan meydana geldi. Çöken istinat duvarı ve yol 6 evi kullanılmaz hale getirdi. Evlerin duvarları yıkıldı, kapı girişleri toprakla doldu. Evlerde mahsur kalanlar, panikle pencerelerden dışarı çıkarak komşularına sığındı. Yaklaşık 20 kişi, geceyi yakınlarında ve komşularında geçirdi.”

Taşbaca Mahallesi Muhtarı Kibar Arıkan:

"Yağmurun ardından heyelan yaşandı. Toprak aşağıya doğru indi. Şu anda vatandaşların evi kullanılamaz halde. Yetkililerden yardım bekliyoruz. 3 aile aşağıda, evler kullanılamaz halde. AFAD'dan bu konuda yardım bekliyoruz. Arazi konum itibariyle sıkıntılı, yağmur yağdığında buranın tekrar kayma pozisyonu var." 

MAHALLELİ ‘DEPREM’ SANDI

Mahalle oturanlarından Satiye Kurak:

"Belimize kadar çamurun içine kaldık. Bizi Allah kurtardı. Sokağa indik. Oradan dere taştı. Allah'ın bir kulu bizi çarşı merkeze getirmedi. Çarşı merkezini de sel aldı. Biz olay anında evin çıkışından çıkamadık. Balkondan atladık. Elektriğin içinde, suyun içinde balkondan nasıl atladık bilemedim. Bir anda olay oldu. Bir baktık ki bu taraf çökmüş. Evden gürültüler geldi. Burayı böyle görünce şok olduk. Yetkililerden yardım bekliyoruz."

(Bu haber ”milliyet.com.tr”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 187 defa okundu