Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> 75. Yıl  Parkı’ndaki </center><center><font color=’blue’> ÇAY BAHÇESİ </font></center>
RAMİZ  BEY (Yeniden Düzenlendi)
BİZİM AİLE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kastamonu: Şapka Müzesini
92 BİN KİŞİ GEZDİ

<center> Kastamonu: Şapka Müzesini </center><center><font color=’blue’>92 BİN KİŞİ GEZDİ </font></center>
21.08.2019 / 09:48


Şapka Devrimi’nin Kastamonu’da yapılması nedeniyle 2008’de, dönemin Valisi Mustafa Kara’nın döneminde, Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan Şapka Müzesi, sergilenen şapka ve öteki başlıklarla konuklardan ilgi görüyor.

Şapka Müzesi'nde Hunlar'dan günümüze yaklaşık 800 şapka sergileniyor. 

Kastamonu Valiliği Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan:

“Müzemizin bir bölümünü şapkanın tarihine ayırdık. Bu bölümde Hunlardan Cumhuriyet dönemine kadar şapkalar yer alıyor. Diğer bölümde ise Cumhuriyet döneminden günümüze kullanılan şapkalar bulunuyor. 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in ‘kimseye vermem’ dediği şapkası sergileniyor. Bunun dışında, eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in, MFÖ’nün, Safiye Soyman’ın, Filiz Akın’ın şapkaları başta olmak üzere çok çeşitli şapkalar bulunuyor.”S3Aynan, müzeye ilginin her geçen gün arttığını vurgulayarak, “Ziyaretçi sayımız oldukça yüksek. 2019 yılının ağustos ayına kadar (7 ayda) 92 bin 142 ziyaretçi kültür merkezimizi gezdi” dedi.

Konuklardan Nursel Dibek:

“Burada çok farklı şapkalar var. Bunlar çok ilginç geliyor bana. Eski şapkalar, başbakanların, ünlü insanların ve tasarımcıların şapkaları var. Önemli bir değer diye düşünüyorum. Ben de bir çizerim, buradaki şapkaların fotoğrafını çekip evde çiziyorum.”

Zümra Karahan:

“İlk kez geldim. Çok değişik ve ilginç bir yer. Eskiden yaşayan insanların şapkaları var. Bunlar gerçekten çok ilginç şeyler. Çok beğendim.” değerlendirmesinde bulundu. 

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den zderlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 173 defa okundu