Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> Salim YILMAZ: </center><center><font color=’blue’> ABONOU TEİKHOS, ABANA DEĞİL, İNEBOLU’DUR </font></center>
KURTULUŞ SAVAŞI’NDA İNEBOLU’NUN YERİ
<center> Salim YILMAZ </center><center><font color=’blue’> ABANA-İNEBOLU YOLUNUN YAPILMASI </font></center>
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yerli Tohum Ve Fide Satana
23 BİN TL CEZA!

<center> Yerli Tohum Ve Fide Satana </center><center><font color=’blue’>23 BİN TL CEZA! </font></center>
23.05.2019 / 11:02


CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş düzenlediği basın açıklamasıyla hem ülke hem de Bartın gündemini değerlendirdi. Karakaş özellikle Bartın gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bartın Galla Pazarı’nda tohum ve fide satışının yasak olduğuna ilişkin köylülere yapılan uyarıyı da gündemine alan Karakaş, “2006 yılında yürürlüğe giren 5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu’na göre Türk çiftçisine yerli tohum ekimini ve satışını engelleyen, fide üretip satarsa 23 bin TL’ye kadar para cezası veren, yabancı tohum kullanmazsa teşvik yasağı getiren, yani köylümüzü çiftçimizi İsrail tohumuna muhtaç eden yerli ve milli bir iktidarımız var” dedi. 

Karakaş’ın değerlendirmeleri:

“14 Mayıs 1950, Demokrat Parti’nin iktidarı gelişi. Rahmetli İnönü’ye soruyorlar: ‘Demokrat Parti kazandı, ne diyorsun? Yenildin’ diyorlar. ‘Evet, bu yenilgim benim en büyük zaferimdir, çünkü bu ülkeye demokrasi geldi’ diyor. Demokrasiyi her ortamda savunmak ve darbelere karşı çıkmak zorundayız. Demokrasi kadar güzel bir şey yok. İnsanların düşüncelerini birbirlerine aktardıkları, yanlışları büyük bir rahatlıkla dile getirdikleri bir düzendir demokrasi ve sürekli kendisini geliştiren bir kavramdır.”

AK Parti’nin iktidarda bulunduğu süre içinde 33 milyon 790 bin hektar alan çiftçiler tarafından ekilmiyor. İki Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor. Niçin? ektikleri zaman karşılığını alamıyorlar. Eken olmayınca, son 1 yılda 661 bin 522 çiftçi işini bıraktı, çiftçilikle uğraşmıyor. Dışarıdan ithal ediyoruz, mısırdan tutun fasulyeye kadar, canlı hayvandan tutun ete kadar her şey dışarıdan ithal ediliyor. 2002 yılından bu yana çiftçilerin milyarlarca lira bankalara borçları var, bugün çiftçi gerçekten de inim inim inliyor, ‘Geçinemiyorum’ diyor. Mazot fiyatları, elektrik fiyatları, su fiyatları çiftçinin ürünü ekmesine imkan vermiyor.”

2006 yılında yürürlüğe giren 5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu’na göre Türk çiftçisine yerli tohum ekimini ve satışını engelleyen, fide üretip satarsa 23 bin TL’ye kadar para cezası veren, yabancı tohum kullanmazsa teşvik yasağı getiren, yani köylümüzü çiftçimizi İsrail tohumuna muhtaç eden yerli ve milli bir iktidarımız var.”

“Adı AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi), ama ne adaleti kaldı ne kalkınması kaldı.  AK Parti dediler, milleti kandırdılar, ceplerini doldurdular üretemeyen çiftçiler var, yüz binlerce fakir var. Geçinemeyen emekçiler var, milyonlarca çocuk yatağa aç giriyor. Buradan yola çıkarak hak,  hukuk, adalet, demokrasiden yani 23 Haziran’daki İstanbul seçimlerinden söz etmek istiyorum. Adaleti yok eden yargının kendisidir. Adaletin dibine dinamit koyan da yargının kendisidir. Eğer yargı adaletli davranmazsa, hukukun üstünlüğüne inanmazsa, vicdanına göre karar vermezse, adaleti katlediyor demektir. Bunlara hâkim denmez, bunlar hâkim değildir, bunlar adalet dağıtmazlar. Bunlar kul hakkı yiyenlerdir.”

(Bu haber “bartintv.com.tr”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 281 defa okundu


YAZARLAR