Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> Salim YILMAZ: </center><center><font color=’blue’> ABONOU TEİKHOS, ABANA DEĞİL, İNEBOLU’DUR </font></center>
KURTULUŞ SAVAŞI’NDA İNEBOLU’NUN YERİ
<center> Salim YILMAZ </center><center><font color=’blue’> ABANA-İNEBOLU YOLUNUN YAPILMASI </font></center>
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İnebolu Balkan Ülkeleri Dostluk Derneği
BİR KÖY İLKOKULUNU ONARIYOR

<center> İnebolu Balkan Ülkeleri Dostluk Derneği </center><center><font color=’blue’> BİR KÖY İLKOKULUNU ONARIYOR </font></center>
17.05.2019 / 02:19


Balkan Ülkeleri Dostluk Derneği’nce “Sosyal Sorumluk Projesi” kapsamında İnebolu’ya bağlı Kuzluk Köyü İlkokulu’nda boya ve onarım işleri yapılıyor.

Balkan Ülkeleri Dostluk Derneği Genel Sekreteri ve İnebolu Gümrük Müdürlüğü Memuru Haluk Kaya:

’İnebolu Kaymakamı A Atakan Atasoy’a, ilçemize bağlı ihtiyacı olan herhangi bir okulun boya ve tadilat işlerini üstlenmek istediğimizi belirttik. İlçe Kaymakamımız Atakan Atasoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü V Hüseyin Çakırile görüşerek, Kuzluk İlkokulu’nda boya ve tadilat işlerini bize önerdiler. Biz de Balkan Ülkeleri Dostluk Derneği olarak, DYO boya firmasının boyaları karşılamasıyla okulun boya ve tadilat işlerine başladık. İlk etapta okulun sıra ve masalarını okulun dışarına çıkararak, zımpara ve verniklerini yaparak onarımına başladık. Daha sonra okulun alt kısmının onarımını da İnşaat Mühendisi Ahmet Çecen üstlenerek, Kuzluk Köyü Muhtarı Ergün Usta tarafından tadilatı yapılarak yeni görünümüne kavuşturuldu.”

Projenin öteki ayağı olan okuldaki her öğrencinin adına İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü katkıları ve İneboluluların destekleriyle ceviz ağacı dikimi yapılarak, öğrencilere ağaç sevgisi aşılandı.

Yarın (18 Mayıs), okulun “boya ve tadilat” işlerini tamamlamak için köy okulunda kamp atesyakılarak müzik eşliğinde konaklanacak.

(Bu haber “inebolupostasi.com”dan derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 205 defa okundu


YAZARLAR