Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
ABANALI AYDINLAR ORTADA YOK!
İNEBOLU ADI
<center> Bu Yazımızı Basından Seçtik ÇATALZEYTİN MEKTUBU GAZETESİ: </center><center><font color=’blue’> ABANA GENÇLERBİRLİĞİ VE FAHRİ YAZGAN </font></center>
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kastamonu-Merkez:
ŞEYHOĞLU KONAĞI OTEL OLUYOR

<center> Kastamonu-Merkez: </center><center><font color=’blue’> ŞEYHOĞLU KONAĞI OTEL OLUYOR </font></center>
10.02.2019 / 15:16


Kastamonu’nun en büyük konaklarından Şeyhoğlu Konağı, otel ve restoran olacak.S221jpgKastamonu Belediyesi’nin açık artırmasında konağı, Hüseyin Uygur adlı bir girişimci kazandı.Hüseyin Uygur, “Kastamonu bölgesinde ilk yatırımımızı hayata geçireceğiz. İlerleyen dnemde Şeyhoğlu Konağı’na ilave olarak başka konak yatırımları da planlıyoruz” dedi.Aylık 6.500 lira kirayla Şeyhoğlu Konağı’nın artırımını kazanan Hüseyin Uygur, belediyece yapılacak çevre düzenleme çalışmalarının ardından konağın iç düzenini hazırlayacaklarını ve en kısa sürede otel ve restoran olarak hizmete açacaklarını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde anaokulu, restoran ve otel gibi yatırımlarımız var. Türkiye’de ise Kapadokya bölgesinde butik bir otelimiz var. Kastamonu bölgesinde ilk yatırımımızı hayata geçireceğiz. İlerleyen dönemde Şeyhoğlu Konağı’na ilave olarak başka konak yatırımları da planlıyoruz.”

Yaklaşık 200 yıllık bir geçmişi olan ve 25 odasıyla Kastamonu’nun en büyük konaklarından biri olan Şeyhoğlu Konağı, Kastamonu Kalesi eteklerinde Atabey Camisi’nin (Kırkdirekli) hemen alt yanında bulunuyor.

Kastamonu Hükümet Konağı büyüklüğünde ve dikdörtgen görünümlü olan konak, 1901’de Vali Enis Paşadöneminde yapılmış.

Kastamonu Belediyesi’nce geçtiğimiz yıllarda “restorasyon”u tamamlanan konak, 2018’de Kastamonu’nun “Türk Dünyası Kültür Başkenti” olmasının ardından, “koordinasyon merkezi” olarak kullanıldı.

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 121 defa okundu


YAZARLAR