Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KURTULUŞ SAVAŞI’NDA İNEBOLU’NUN YERİ
<center> Salim YILMAZ </center><center><font color=’blue’> ABANA-İNEBOLU YOLUNUN YAPILMASI </font></center>
<center> TERMESSOS GEZİSİ </center><center><font color=’blue’> Semih Dilek (İnebolulu Tur Rehberi)  </font></center>
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kastamonu ZO Başkanı Turgay Maliki:
ZB’NİN SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİNİ KINADI

<center> Kastamonu ZO Başkanı Turgay Maliki: </center><center><font color=’blue’> ZB’NİN SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİNİ KINADI </font></center>
10.01.2019 / 00:57


Kastamonu Ziraat Odası Meclis Başkanı Turgay Maliki, Ziraat Bankası’nca spor kulüplerinin borçlarının yapılandırılacak olması yönünde alınan karara büyük tepki gösterdi.

Maliki, “Ziraat Bankası’nın parası var ise, kuruluş amacına uygun olarak ülke çiftçisini koruyup, çiftçilerin borçlarını yapılandırması gerekir. Yıllardır mazot ve gübre desteği seçim vaadinden öteye gitmediği için çiftçimiz üretemez duruma getirilmiştir. Çiftçilerin öz kaynağı, spor kulüplerinin sermayesi değildir” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  ve Ziraat Bankası’nca yapılan açıklamanın, vergi ödeyenlerin oluşturduğu kamu kaynağına göz dikildiğinin açık göstergesi olduğunu söyleyen KZO Meclis Başkanı Maliki, açıklamasında şunları söyledi:

“Bu açıklama vergi ödeyenlerin oluşturduğu kamu kaynağına göz dikildiğinin açık göstergesidir. Ziraat Bankası’nın spor kulüplerinin 14 milyar lira olan borçlarını yapılandırarak uzun vadeli kredi vermesi Türk tarımına ve tarım sanayisine vurulacak en büyük darbedir. Daha öncede TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e 2 yıl geri ödemesiz 700 milyon dolar kredi veren Ziraat Bankası’nın parası var ise, kuruluş amacına uygun olarak ülke çiftçisini koruyup, çiftçilerin borçlarını yapılandırması gerekir. Yıllardır mazot ve gübre desteği seçim vaadinden öteye gitmediği için çiftçimiz üretemez duruma getirilmiştir. Çiftçilerin öz kaynağı, spor kulüplerinin ve bu kulüplerin sermayesi değildir. Eğer bir yapılandırma yapılacaksa bu yapılandırma halktan ve emekten yana olmalı ve toprağı işleyen çiftçiyi öncelik almalıdır. Özellikle Kastamonu merkezde ve köylerimizde kapalı sistem sulama metoduna geçilmesi için altyapısı hazır projelere bu kaynaklar, paralar aktarılmalı ve çiftçinin daha teknik ve verimli çalışabilmesi sağlanmalıdır. Buradaki amaç nedir? Ziraat Bankası’nın çiftçinin borçlarını yapılandırmak yerine futbol kulüplerinin borçlarını üstlenmesinin kamu yararı nasıl izah edilebilir?”

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 258 defa okundu