Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> Salim YILMAZ </center><center><font color=’blue’> ABANA-İNEBOLU YOLUNUN YAPILMASI </font></center>
<center> TERMESSOS GEZİSİ </center><center><font color=’blue’> Semih Dilek (İnebolulu Tur Rehberi)  </font></center>
ABANALI AYDINLAR ORTADA YOK!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bartın: Hayvan Hakları İçin
ÇÖPLÜKTE AÇLIK GREVİ

<center> Bartın: Hayvan Hakları İçin  </center><center><font color=’blue’> ÇÖPLÜKTE AÇLIK GREVİ  </font></center>
06.12.2018 / 14:47


Hayvan Hakları Savunucusu Sevim Arkan (45), Bartın-İnkumu Tatil Beldesi’ndeki kent çöplüğünde, hayvan hakları için “açlık grevi” başlattı.

Bartın'dan topladığı 400 sokak köpeğiyle İnkumu’ndaki kent çöplüğünde yaşam savaşımı veren Hayvansever Sevim Arkan, geçen yıl yaptığı grevin ardından, verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle, yeniden açlık grevine başladı.

Sosyal medyadan “Ben her zaman adıma layık yaşadım. Ölmek için değil, yaşatmak için grevdeyim” diyen Arkan, grevin 4. gününde şöyle dedi:

“Şiddete, tecavüze ağır cezalar gelmesini istiyoruz. Şiddet yapan kişilere sadece para cezası verilmesin, hapis cezası da verilsin. Sokakta mağdur olan bir sürü can var. Belediyelerin de bu konuya el atmasını istiyoruz. Gönüllülerle, derneklerle bir olup bu yasanın görüşülmesi gerekir. Yasa çıkacaksa eğer bunu herkesin bilmesi gerekir. Ben burada 400 cana bakıyorum. Sokaktan ve çöplerin içinden topladım. Bu sefer sonuna kadar gideceğim. Verilen sözler tutulmuyorsa da bir Sevim gidecek diye düşünüyorum. Duyarlılığa çağırıyorum herkesi. Bu canları rahat yaşatmanın çözümü bulunsun artık, çok yoruldum.” 

(Bu haber “sozcu.com.tr”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 186 defa okundu