Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
<center> Salim YILMAZ </center><center><font color=’blue’> ABANA-İNEBOLU YOLUNUN YAPILMASI </font></center>
<center> TERMESSOS GEZİSİ </center><center><font color=’blue’> Semih Dilek (İnebolulu Tur Rehberi)  </font></center>
ABANALI AYDINLAR ORTADA YOK!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tüm Kastamonu’yu Kapsayacak
GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ KURULACAK

<center> Tüm Kastamonu’yu Kapsayacak </center><center><font color=’blue’> GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ KURULACAK </font></center>
06.12.2018 / 09:14


Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, il genelinde sokak hayvanlarının “bakımı ve rehabilite edilmesi”ne ilişkin yaşamsal bir tasarımı başlatmak üzere.

Kastamonu Belediyesi’nin bugünkü Geçici Hayvan Bakımevi’nin hemen yanında 12 bin 195 m2alan üzerine kurulması tasarlanan ve tüm ili kapsayacak olan “Candostları Geçici Hayvan Bakımevi” tasarımı tamamlandı.

Yaklaşık 5 milyon TL’lik bir yatırım olan bakımevi, bölgenin bu alandaki merkezi konumuna gelecek.

KASMİB ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş:

“Tüm canlılar bizim için önemlidir. Çünkü biz yaratılanı Yaradan’dan ötürü seviyoruz. Bu bağlamda Türkiye’de örnek bir projeye imza atmak istiyoruz. Candostları Geçici Hayvan Bakımevi aynı zamanda bir yaşam alanı olarak projelendirildi. Bakıma muhtaç ve rehabilite edilmesi gereken sokak hayvanlarımız için çok önemli bir tesis. Bu tesisimize Tarım ve Orman Bakanlığımız da destek verecek. Gerekli görüşmeleri yaptık. Sona gelindi önümüzdeki yıl içerisinde bu tesisimizin yapımına başlamayı hedefliyoruz. Her alanda büyük projeleri ilimize kazandırmak adına mücadelemizi sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Çünkü Kastamonuboş laf ile değil icraat ile kazanıyor, gelişiyor ve büyüyor” ifadelerini kullandı.

Kuruluşta sokak hayvanları için “ameliyathane”ler, “görüntüleme üniteleri” ve “müşahede odaları”nın yer aldığı “tedavi merkezi”,  konuklar için yürüyüş yolları, dinlenme alanları da yer alıyor.

(Bu haber “kastamonuilkhaber”den derlendi)


Etiketler:
Bu haber toplam 199 defa okundu